gstreamer-1.24.0 - en to hr_HR translation catalogue (382 entries)

en: Print the GStreamer version
hr_HR: ispiše inačicu GStreamera

en: Make all warnings fatal
hr_HR: svako upozorenje tretira kao da je fatalno

en: Print available debug categories and exit
hr_HR: ispiše postojeće kategorije za debugiranje i iziđe

en: Default debug level from 1 (only error) to 9 (anything) or 0 for no output
hr_HR: RAZINA poruka za debugiranje od 1 (samo greške) do 9 (sve) ili 0 (bez poruka)

en: LEVEL
hr_HR: RAZINA

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
hr_HR: POPIS parova (odvojenih zarezom) u formatu „category_name:level” za postavljanje razine debugiranja za pojedine kategorije; Primjer: GST_CAT:5,GST_ELEMENT_*:3,oggdemux:5

en: LIST
hr_HR: POPIS

en: Disable colored debugging output
hr_HR: onemogući obojeni ispis poruka za debugiranje

en: Changes coloring mode of the debug log. Possible modes: off, on, disable, auto, unix
hr_HR: mode za bojenje poruka za debugiranje je jedan od: off, on, disable, auto ili unix

en: Disable debugging
hr_HR: onemogući debugiranje

en: Colon-separated paths containing plugins
hr_HR: popis STAZA (odvojenih dvotočkom) koje sadrže plugine

en: PATHS
hr_HR: STAZE

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
hr_HR: popis PLUGINA (odvojenih zarezom) koje treba učitati pored onih iz popisa spremljenog u varijabli okoline GST_PLUGIN_PATH

en: PLUGINS
hr_HR: PLUGINI

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
hr_HR: onemogući presretanje segmentacijskih grešaka tijekom učitavanja plugina

en: Disable updating the registry
hr_HR: onemogući ažuriranje registra

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
hr_HR: onemogući stvaranje procesa „helper” tijekom skeniranja registra

en: GStreamer Options
hr_HR: Opcije GStreamera

en: Show GStreamer Options
hr_HR: pokaže opcije GStreamera

en: Unknown option
hr_HR: Nepoznata opcija

en: GStreamer encountered a general core library error.
hr_HR: GStreamer: otkrivena je opća greška u osnovnoj (core) biblioteci.

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
hr_HR: Ovoj grešci nije dodijeljen broj greške.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
hr_HR: Interna greška GStreamera: rutina nije realizirana.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
hr_HR: Greška GStreamera: nije uspjela promjena stanja i neki elementi nisu poslali ispravnu poruku o grešci s razlogom za neuspjeh.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem sa sučeljem.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem s dretvom.

en: GStreamer error: negotiation problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem u dogovaranju (za povezivanje elemenata).

en: Internal GStreamer error: event problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem s događajem.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
hr_HR: Interna GStreamer greška: problem u pozicioniranju.

en: Internal GStreamer error: caps problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem sa sposobnostima

en: Internal GStreamer error: tag problem.
hr_HR: Interna greška GStreamera: problem s tagom.

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
hr_HR: Vašoj instalaciji GStreamera manjka plugin.

en: GStreamer error: clock problem.
hr_HR: Greška GStreamera: problem sa sinkronizacijom (clock).

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
hr_HR: Aplikacija pokušava koristiti funkcionalnost GStreamera koja je bila onemogućena.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
hr_HR: GStreamer: otkrivena je opća greška (problem) s dopunskom pomoćnom bibliotekom.

en: Could not initialize supporting library.
hr_HR: Nije moguće inicijalizirati pomoćnu biblioteku.

en: Could not close supporting library.
hr_HR: Nije moguće zatvoriti pomoćnu biblioteku.

en: Could not configure supporting library.
hr_HR: Nije moguće konfigurirati pomoćnu biblioteku.

en: Encoding error.
hr_HR: Greška u kodiranju.

en: GStreamer encountered a general resource error.
hr_HR: GStreamer: otkrivena je opća greška (problem) s resursom.

en: Resource not found.
hr_HR: Resurs nije pronađen.

en: Resource busy or not available.
hr_HR: Resurs je zauzet ili nije na raspolaganju.

en: Could not open resource for reading.
hr_HR: Resurs nije moguće otvoriti za čitanje.

en: Could not open resource for writing.
hr_HR: Resurs nije moguće otvoriti za pisanje.

en: Could not open resource for reading and writing.
hr_HR: Resurs nije moguće otvoriti za čitanje i pisanje.

en: Could not close resource.
hr_HR: Resurs nije moguće zatvoriti.

en: Could not read from resource.
hr_HR: Nije moguće čitati iz resursa.

en: Could not write to resource.
hr_HR: Nije moguće pisati u resurs.

en: Could not perform seek on resource.
hr_HR: Nije moguće pozicioniranje na resursu.

en: Could not synchronize on resource.
hr_HR: Nije moguće sinkroniziranje na resursu.

en: Could not get/set settings from/on resource.
hr_HR: Nije moguće dobiti/promijeniti postavke resursa.

en: No space left on the resource.
hr_HR: Na resursu nema slobodnog prostora.

en: Not authorized to access resource.
hr_HR: Neovlašteni pristup resursu.

en: GStreamer encountered a general stream error.
hr_HR: GStreamer: otkrivena je opća greška (problem) s protokom podataka.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
hr_HR: U ovom elementu nije realizirana manipulacija s ovakvim protokom. Prijavite ovaj bug.

en: Could not determine type of stream.
hr_HR: Nije moguće odrediti tip toka (strream).

en: The stream is of a different type than handled by this element.
hr_HR: Ovaj element ne može manipulirati tok (stream) ovog tipa.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
hr_HR: Nema kodeka koji može manipulirati s ovim tipom toka (stream).

en: Could not decode stream.
hr_HR: Nije moguće dekodirati tok.

en: Could not encode stream.
hr_HR: Nije moguće kodirati tok.

en: Could not demultiplex stream.
hr_HR: Nije moguće demultipleksirati tok.

en: Could not multiplex stream.
hr_HR: Nije moguće multipleksirati tok.

en: The stream is in the wrong format.
hr_HR: Tok je u krivom formatu.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
hr_HR: Tok je šifriran a dešifriranje nije podržano.

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
hr_HR: Tok je šifriran i ne može se dešifrirati jer nije dobiven prikladni ključ.

en: No error message for domain %s.
hr_HR: Nema poruke o grešci za domenu %s.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
hr_HR: Nema standardne poruke o grešci za domenu %s i za kȏd %d.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
hr_HR: Odabrani sat ne može se koristiti u cjevovodu.

en: Error writing registry cache to %s: %s
hr_HR: Greška pri zapisivanju u predmemoriju registra u %s: %s

en: title
hr_HR: naslov

en: commonly used title
hr_HR: uobičajeni naslov

en: title sortname
hr_HR: naslov (za sortiranje)

en: commonly used title for sorting purposes
hr_HR: uobičajeni naslov (za sortiranje)

en: person(s) responsible for the recording
hr_HR: osobe odgovorne za snimanje

en: artist sortname
hr_HR: izvođač (za sortiranje)

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
hr_HR: osobe odgovorne za snimanje (za sortiranje)

en: album containing this data
hr_HR: album koji sadrži ove podatke

en: album sortname
hr_HR: album (za sortiranje)

en: album containing this data for sorting purposes
hr_HR: album koji sadrži ove podatke (za sortiranje)

en: album artist
hr_HR: izvođač albuma

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
hr_HR: Izvođač cijelog albuma (pokazan onako kako  treba)

en: album artist sortname
hr_HR: izvođač albuma (za sortiranje)

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
hr_HR: Izvođač cijelog albuma sortiran kako treba

en: date
hr_HR: datum

en: date the data was created (as a GDate structure)
hr_HR: datum stvaranja podataka (kao GDate)

en: datetime
hr_HR: datum-vrijeme

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
hr_HR: datum i vrijeme stvaranja podataka (kao GstDateTime)

en: genre
hr_HR: žanr

en: genre this data belongs to
hr_HR: žanr kojem pripadaju podaci

en: comment
hr_HR: komentar

en: free text commenting the data
hr_HR: tekstno komentiranje podataka

en: extended comment
hr_HR: prošireni komentar

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
hr_HR: slobodni (tekst) komentar o tim podacima u obliku ključ=vrijednost ili ključ[hr]=komentar

en: track number
hr_HR: redni broj zapisa

en: track number inside a collection
hr_HR: redni broj zapisa u kolekciji

en: track count
hr_HR: ukupni broj zapisa

en: count of tracks inside collection this track belongs to
hr_HR: količina zapisa u kolekciji kojoj pripada ovaj zapis

en: disc number
hr_HR: redni broj diska

en: disc number inside a collection
hr_HR: redni broj diska u kolekciji

en: disc count
hr_HR: ukupni broj diskova

en: count of discs inside collection this disc belongs to
hr_HR: količina diskova u kolekciji kojoj pripada ovaj disk

en: location
hr_HR: mjesto

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
hr_HR: Porijeklo medija kao URI (mjesto gdje se nalazi originalna datoteka ili originalni izvor protoka)

en: homepage
hr_HR: internetska stranica

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
hr_HR: Internetska stranica ovog medija (tj. internetska stranica izvođača ili filma)

en: description
hr_HR: opis

en: short text describing the content of the data
hr_HR: sažetak koji opisuje sadržaj podataka

en: version
hr_HR: inačica

en: version of this data
hr_HR: inačica ovih podataka

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
hr_HR: International Standard Recording Code - posjetite http://www.ifpi.org/isrc/

en: organization
hr_HR: organizacija

en: copyright
hr_HR: autorska prava

en: copyright notice of the data
hr_HR: napomena o autorskim pravima podataka

en: copyright uri
hr_HR: copyright URI

en: URI to the copyright notice of the data
hr_HR: URI s napomenom o autorskim pravima na podatke

en: encoded by
hr_HR: kodirao

en: name of the encoding person or organization
hr_HR: ime osobe ili organizacije koja je kodirala

en: contact
hr_HR: kontakt

en: contact information
hr_HR: informacije o kontaktu

en: license
hr_HR: licencija

en: license of data
hr_HR: licencija za podatke

en: license uri
hr_HR: URI licencija

en: URI to the license of the data
hr_HR: URI za licenciju tih podataka

en: performer
hr_HR: izvođač

en: person(s) performing
hr_HR: osoba/osobe, izvođači

en: composer
hr_HR: skladatelj

en: person(s) who composed the recording
hr_HR: osoba/osobe), skladatelji snimljene glazbe

en: conductor
hr_HR: dirigent

en: conductor/performer refinement
hr_HR: dirigent/izvođač u obradi

en: duration
hr_HR: trajanje

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
hr_HR: dužina u vremenskim jedinicama GStreamera (nanosekunde)

en: codec
hr_HR: kodek

en: codec the data is stored in
hr_HR: kodek u kojem su spremljeni podaci

en: video codec
hr_HR: videokodek

en: codec the video data is stored in
hr_HR: kodek u kojem su spremljeni video podaci

en: audio codec
hr_HR: audiokodek

en: codec the audio data is stored in
hr_HR: kodek u kojem su spremljeni audio podaci

en: subtitle codec
hr_HR: kodek za titlovanje

en: codec the subtitle data is stored in
hr_HR: kodek u kojem su spremljeni podaci titlova

en: container format
hr_HR: format kontejnera

en: container format the data is stored in
hr_HR: format kontejnera u kojem su spremljeni podaci

en: exact or average bitrate in bits/s
hr_HR: točni ili prosječni bitrate u bit/s

en: nominal bitrate
hr_HR: nominalni bitrate

en: nominal bitrate in bits/s
hr_HR: nominalni bitrate u bit/a

en: minimum bitrate
hr_HR: najmanji bitrate

en: minimum bitrate in bits/s
hr_HR: najmanji bitrate u bit/s

en: maximum bitrate
hr_HR: najveći bitrate

en: maximum bitrate in bits/s
hr_HR: najveći bitrate u bit/s

en: encoder
hr_HR: koder

en: encoder used to encode this stream
hr_HR: koder s kojim je kodiran ovaj tok

en: encoder version
hr_HR: inačica kodera

en: version of the encoder used to encode this stream
hr_HR: inačica kodera s kojim je kodiran ovaj tok

en: serial
hr_HR: serijski broj

en: serial number of track
hr_HR: serijski broj zapisa

en: replaygain track gain
hr_HR: normalizacija razine glasnoće zapisa

en: track gain in db
hr_HR: razina pojačanja zapisa u db

en: replaygain track peak
hr_HR: normalizacija vršne glasnoće zapisa

en: peak of the track
hr_HR: vršna razina zapisa

en: replaygain album gain
hr_HR: normalizacija razine glasnoće albuma

en: album gain in db
hr_HR: razina pojačanja albuma u db

en: replaygain album peak
hr_HR: normalizacija vršne glasnoće albuma

en: peak of the album
hr_HR: vršna razina albuma

en: replaygain reference level
hr_HR: normalizacija referentne razine

en: reference level of track and album gain values
hr_HR: referentna razina pojačanja zapisa i albuma

en: language code
hr_HR: jezični kȏd

en: language code for this stream, conforming to ISO-639-1 or ISO-639-2
hr_HR: jezični kȏd za ovaj tok, u skladu s ISO-639-1 ili ISO-639-2

en: language name
hr_HR: ime jezika

en: freeform name of the language this stream is in
hr_HR: uobičajeno ime jezika u ovom protoku

en: image
hr_HR: slika

en: image related to this stream
hr_HR: slika za ovaj tok

note: TRANSLATORS: 'preview image' = image that shows a preview of the full image
en: preview image
hr_HR: pregledna slika

en: preview image related to this stream
hr_HR: pregledna slika za ovaj tok

en: attachment
hr_HR: privitak

en: file attached to this stream
hr_HR: datoteka privijena ovom protoku

en: beats per minute
hr_HR: otkucaja u minuti (tempo)

en: number of beats per minute in audio
hr_HR: broj otkucaja u minuti (tempo) u tonskom zapisu

en: keywords
hr_HR: ključne riječi

en: comma separated keywords describing the content
hr_HR: ključne riječi (odvojene zarezima) koje opisuju sadržaj

en: geo location name
hr_HR: geografsko ime mjesta

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
hr_HR: opis mjesta gdje je medij snimljen ili proizveden

en: geo location latitude
hr_HR: geografska širina

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
hr_HR: geografska širina mjesta gdje je medij snimljen ili proizveden, u stupnjevima prema WGS84 (nula na ekvatoru, negativne vrijednosti za južne širine)

en: geo location longitude
hr_HR: geografska dužina

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
hr_HR: geografska dužina mjesta gdje je medij snimljen ili proizveden, u stupnjevima prema WGS84 (nula na nultom meridijanu Greenwich/UK, negativne vrijednosti za zapadne dužine)

en: geo location elevation
hr_HR: geografska visina

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
hr_HR: nadmorska visina mjesta gdje je medij snimljen ili proizveden, u metrima prema WGS84 (nula je prosječna razina mora)

en: geo location country
hr_HR: geografski položaj države

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
hr_HR: država (englesko ime) gdje je medij snimljen ili proizveden

en: geo location city
hr_HR: geografski položaj grada

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
hr_HR: grad (englesko ime) gdje je medij snimljen ili proizveden

en: geo location sublocation
hr_HR: geografski položaj djela grada

en: a location within a city where the media has been produced or created (e.g. the neighborhood)
hr_HR: mjesto u gradu gdje je medij snimljen ili proizveden (npr. Trešnjevka)

en: geo location horizontal error
hr_HR: greška u vodoravnoj geografskoj lokaciji

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
hr_HR: očekivana greška u mjerenju vodoravnog položaja (u metrima)

en: geo location movement speed
hr_HR: geografska brzina kretanja

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
hr_HR: brzina kretanja uređaja za snimanje pri snimanju u m/s

en: geo location movement direction
hr_HR: geografski smjer kretanja

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
hr_HR: smjer kretanja uređaja za snimanje; mjeri se u stupnjevima u formatu realnog broja; 0 je smjer geografskog sjevera a raste u smjeru kazaljke na satu (kao kompas)

en: geo location capture direction
hr_HR: geografski smjer pri snimanju

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
hr_HR: smjer u kojem je uređaj bio usmjeren pri snimanju; mjeri se u stupnjevima u formatu realnog broja; 0 je smjer geografskog sjevera a raste u smjeru kazaljke na satu (kao kompas)

note: TRANSLATORS: 'show name' = 'TV/radio/podcast show name' here
en: show name
hr_HR: ime predstave (TV/podcast/serije...)

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
hr_HR: Ime od (TV/podcast/serije...) predstave iz koje je nastao ovaj medij

note: TRANSLATORS: 'show sortname' = 'TV/radio/podcast show name as used for sorting purposes' here
en: show sortname
hr_HR: ime predstave (za sortiranje)

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
hr_HR: Ime od (TV/podcast/serije...) predstave iz koje je nastao ovaj medij (za sortiranje)

en: episode number
hr_HR: redni broj epizode

en: The episode number in the season the media is part of
hr_HR: Redni broj epizode u sezoni čiji je medij dio

en: season number
hr_HR: redni broj sezone

en: The season number of the show the media is part of
hr_HR: Redni broj sezone serije čiji je medij dio

en: lyrics
hr_HR: stihovi

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
hr_HR: Stihovi pjesma na mediju

en: composer sortname
hr_HR: skladatelj (za sortiranje)

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
hr_HR: osoba/osobe, skladatelji snimljene glazbe (za sortiranje)

en: grouping
hr_HR: grupiranje

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
hr_HR: Svrsta u grupe srodne medije koji obuhvaćaju nekoliko zapisa kao npr. različiti dijelovi koncerta; to je viša razina od zapisa, ali niža od albuma

en: user rating
hr_HR: ocjena korisnika

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
hr_HR: Ocjena koju je dao korisnik; što je ocjena viša, više mu se sviđa medij

en: device manufacturer
hr_HR: proizvođač uređaja

en: Manufacturer of the device used to create this media
hr_HR: Proizvođač uređaja kojim je izrađen medij

en: device model
hr_HR: model uređaja

en: Model of the device used to create this media
hr_HR: Model uređaja s kojim je izrađen medij

en: application name
hr_HR: ime aplikacije

en: Application used to create the media
hr_HR: Aplikacija s kojom je izrađen medij

en: application data
hr_HR: podaci o aplikaciji

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
hr_HR: Proizvoljni podaci o aplikaciji za serijalizaciju u medij

en: image orientation
hr_HR: orijentacija slike

en: How the image should be rotated or flipped before display
hr_HR: Kako sliku treba rotirati ili preokrenuti prije prikaza

en: publisher
hr_HR: izdavač

en: Name of the label or publisher
hr_HR: Ime studija (label) ili izdavača

en: Information about the people behind a remix and similar interpretations
hr_HR: Informacije o ljudima koji su radili na remiksu i sličnim obradama

en: Midi note number of the audio track.
hr_HR: Broj note MIDI na audio zapisu.

en: private-data
hr_HR: privatni-podaci

en: Private data
hr_HR: Privatni podaci

en: container-specific-track-id
hr_HR: kontejner-specifični-zapis-id

en: Container-specific Track ID
hr_HR: Kontejner-specifični ID Zapisa

en: Invalid URI: %s
hr_HR: Nevaljani URI: %s

en: No URI handler for the %s protocol found
hr_HR: Za protokol %s nije pronađen URI rukovatelj

en: URI scheme '%s' not supported
hr_HR: URI shema „%s” nije podržana

en: ERROR: from element %s: %s
hr_HR: GREŠKA: iz elementa %s: %s

en: Additional debug info:
    %s
hr_HR: Dodatne informacije za debugiranje:
    %s

note: ****************************************************************************************** *** helpers for pipeline-setup
en: link has no source [sink=%s@%p]
hr_HR: poveznica nema izvor [sink=%s@%p]

en: link has no sink [source=%s@%p]
hr_HR: poveznica nema ponor [source=%s@%p]

en: No such property.
hr_HR: Nema takvog svojstva.

en: no property "%s" in element "%s"
hr_HR: nema svojstva „%s” u elementu „%s”

en: Element "%s" is not a GstPreset
hr_HR: Element „%s” nije GstPreset.

en: could not set preset "%s" in element "%s"
hr_HR: nije moguće postaviti preset „%s” u elementu „%s”

en: no element "%s"
hr_HR: nema elementa „%s”

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
hr_HR: nije moguće postaviti svojstvo „%s” u elementu „%s” na „%s”

en: could not set property "%s" in child of element "%s" to "%s"
hr_HR: nije moguće postaviti svojstvo „%s” u potomku od elementa „%s” na „%s”

en: Delayed linking failed.
hr_HR: Odgođeno povezivanje nije uspjelo.

en: could not link %s to %s, %s can't handle caps %s
hr_HR: nije moguće povezati %s na %s -- %s ne podržava sposobnosti %s

en: could not link %s to %s, neither element can handle caps %s
hr_HR: nije moguće povezati %s na %s -- nijedan element ne podržava sposobnosti %s

en: could not link %s to %s with caps %s
hr_HR: nije moguće povezati %s sa %s sa sposobnostima %s

en: could not link %s to %s
hr_HR: nije moguće povezati %s sa %s

en: unexpected reference "%s" - ignoring
hr_HR: neočekivana referencija „%s” - zanemareno

en: unexpected pad-reference "%s" - ignoring
hr_HR: neočekivana referencija sučelja (pad-reference) „%s” - zanemareno

en: could not parse caps "%s"
hr_HR: nije moguće raščlaniti sposobnosti „%s”

en: no sink element for URI "%s"
hr_HR: nema elementa-ponor za URI „%s”

en: no source element for URI "%s"
hr_HR: nema elementa-izvor za URI „%s”

en: syntax error
hr_HR: sintaktička greška

en: specified empty bin "%s", not allowed
hr_HR: specificiran je prazni spremnik „%s” -- to nije dopušteno

en: no bin "%s", unpacking elements
hr_HR: nema „%s” bin -- raspakiravanje elemenata

en: empty pipeline not allowed
hr_HR: prazan cjevovod nije dopušten

en: Pipeline construction is invalid, please add queues.
hr_HR: Konstrukcija cjevovoda nije valjana -- dodajte redove čekanja.

en: A lot of buffers are being dropped.
hr_HR: Puno međuspremnika je odbačeno.

en: Internal data flow problem.
hr_HR: Problem s internim tokom podataka.

en: Internal data flow error.
hr_HR: Interna greška toka podataka.

en: Internal clock error.
hr_HR: Interna greška sinkronizacije (clock).

en: Failed to map buffer.
hr_HR: Nije uspjelo mapirati međuspremnik.

en: Filter caps
hr_HR: Filtriranje (ograničavanje) sposobnosti

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
hr_HR: Ograniči moguće dopuštene sposobnosti (NULL znači ANY (sve)). Postavljanje ovog svojstva povećava se količina poveznica na taj GstCaps objekt.

en: Caps Change Mode
hr_HR: Mȏd (način) izmjena sposobnosti

en: Filter caps change behaviour
hr_HR: Ponašanje se mijenja filtriranjem (ograničavanjem) sposobnosti

en: No Temp directory specified.
hr_HR: Nijedan privremeni direktorij nije specificiran.

en: Could not create temp file "%s".
hr_HR: Nije moguće stvoriti privremenu datoteku „%s”.

en: Could not open file "%s" for reading.
hr_HR: Nije moguće otvoriti datoteku „%s” za čitanje.

en: Error while writing to download file.
hr_HR: Greška pri pisanju u preuzetu datoteku.

en: No file name specified for writing.
hr_HR: Nije specificirana datoteka za pisanje.

en: Could not open file "%s" for writing.
hr_HR: Nije moguće otvoriti datoteku „%s” za pisanje.

en: Error closing file "%s".
hr_HR: Greška pri zatvaranju datoteke „%s”.

en: Error while seeking in file "%s".
hr_HR: Greška pri pozicioniranju u datoteci „%s”.

en: Error while writing to file "%s".
hr_HR: Greška pri pisanju u datoteku „%s”.

en: No file name specified for reading.
hr_HR: Nije specificirana datoteka za čitanje.

en: Could not get info on "%s".
hr_HR: Nije moguće dobiti podatke o „%s”.

en: "%s" is a directory.
hr_HR: „%s” je direktorij.

en: File "%s" is a socket.
hr_HR: Datoteka „%s” je utičnica (socket).

en: Failed after iterations as requested.
hr_HR: Neuspjeh nakon iteracija na zahtjev.

en: eos-after and error-after can't both be defined.
hr_HR: oba, eos-after i error-error se ne mogu definirati .

en: caps
hr_HR: sposobnosti (caps)

en: detected capabilities in stream
hr_HR: doznata su svojstva strujanja

en: force caps
hr_HR: nametne sposobnosti

en: force caps without doing a typefind
hr_HR: nametne sposobnosti bez upotrebe „typefind”

en: Stream doesn't contain enough data.
hr_HR: Tok ne sadrži dovoljno podataka.

en: Stream contains no data.
hr_HR: Tok ne sadrži podatke.

en: %sImplemented Interfaces%s:
hr_HR: %sRealizirana sučelja%s:

en: readable
hr_HR: čitljivo

en: writable
hr_HR: zapisivo

en: deprecated
hr_HR: zastarjelo

en: controllable
hr_HR: upravljivo

en: conditionally available
hr_HR: uvjetno dostupno

en: can be set only at object construction time
hr_HR: može se postaviti samo u vrijeme izgradnje objekta

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
hr_HR: promjenjivo u stanje NULL, READY, PAUSED ili PLAYING

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
hr_HR: promjenjivo samo u stanje NULL, READY ili PAUSED

en: changeable only in NULL or READY state
hr_HR: promjenjivo samo u stanje NULL ili READY

en: Blacklisted files:
hr_HR: Datoteke na crnoj listi:

en: %sTotal count%s: %s
hr_HR: %sUkupna količina%s: %s

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
hr_HR[0]: %d datoteka na crnoj listi
hr_HR[1]: %d datoteke na crnoj listi
hr_HR[2]: %d datoteka na crnoj listi

en: %d plugin | %d plugins
hr_HR[0]: %d plugin
hr_HR[1]: %d plugina
hr_HR[2]: %d plugina

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
hr_HR[0]: %d stavka na crnoj listi
hr_HR[1]: %d stavke na crnoj listi
hr_HR[2]: %d stavki na crnoj listi

en: %d feature | %d features
hr_HR[0]: %d značajka
hr_HR[1]: %d značajke
hr_HR[2]: %d značajki

en: Print all elements
hr_HR: ispiše sve elemente

en: Print list of blacklisted files
hr_HR: ispiše popis datoteka na crnoj listi

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
hr_HR: ispiše (raščlanjiv) popis značajki
                                             samo navedenog ili svih plugina;
                                             to je korisno u svezi s vanjskim
                                             automatskim mehanizmima za
                                             instalaciju plugina

en: List the plugin contents
hr_HR: izlista sadržaj plugina

en: A slashes ('/') separated list of types of elements (also known as klass) to list. (unordered)
hr_HR: izlista nesortirani popis vrsta elemenata
                                             (odvojenih s „/”); taj popis je
                                              poznat kao „klass”

en: Check if the specified element or plugin exists
hr_HR: provjeri postoji li specificirani
                                             element ili plugin

en: When checking if an element or plugin exists, also check that its version is at least the version specified
hr_HR: isto kao gore ali dodatno provjeri
                                             da njihova inačica nije niža
                                             od specificirane

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
hr_HR: ispiše podržane URI sheme s elementima
                                             koji ih realiziraju

en: Disable colors in output. You can also achieve the same by setting 'GST_INSPECT_NO_COLORS' environment variable to any value.
hr_HR: Onemogućite obojeni izlaz. To možete također učiniti i postavljanjem varijable okruženja „GST_INSPECT_NO_COLORS” na bilo koju vrijednost.

en: Color output, even when not sending to a tty.
hr_HR: Obojeni izlaz, pa čak kad se šalje na tty.

en: Could not load plugin file: %s
hr_HR: Nije moguće učitati datoteku plugina: %s

en: No such element or plugin '%s'
hr_HR: Nema takvog elementa ili plugina „%s”

en: Index statistics
hr_HR: Indeksna statistika

en: Setting pipeline to PLAYING ...
hr_HR: Postavljamo cjevovod na PLAYING ...

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
hr_HR: GREŠKA: cjevovod ne želi reproducirati (play).

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
hr_HR: Primljena je poruka #%u od elementa „%s” (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
hr_HR: Primljena je poruka #%u od sučelja „%s:%s” (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
hr_HR: Primljena je poruka #%u od objekta „%s” (%s):

en: Got message #%u (%s):
hr_HR: Primljena je poruka #%u (%s):

en: Got EOS from element "%s".
hr_HR: Primljen je EOS (znak kraja protoka) od elementa „%s”.

en: EOS received - stopping pipeline...
hr_HR: Primljen je EOS - cjevovod se zaustavlja...

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
hr_HR: PRONAĐEN TAG   : pronađen po elementu „%s”.

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
hr_HR: PRONAĐEN TAG   : pronađen po sučelju „%s:%s”.

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
hr_HR: PRONAĐEN TAG   : pronađen po objektu „%s”.

en: FOUND TAG
hr_HR: PRONAĐEN TAG

en: FOUND TOC      : found by element "%s".
hr_HR: PRONAĐEN TOC   : pronađen elementom „%s”.

en: FOUND TOC      : found by object "%s".
hr_HR: PRONAĐEN TOC   : pronađen objektom „%s”.

en: FOUND TOC
hr_HR: PRONAĐEN TOC

en: INFO:
    %s
hr_HR: INFORMACIJE:
    %s

en: WARNING: from element %s: %s
hr_HR: UPOZORENJE: od elementa %s: %s

en: Pipeline is PREROLLED ...
hr_HR: Cjevovod je pripremljen (PREROLLED) ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
hr_HR: Pripremljeno, čekamo da završi punjenje međuspremnika...

en: Prerolled, waiting for progress to finish...
hr_HR: Pripremljeno, čekamo na kraj procesa...

en: buffering...
hr_HR: punimo međuspremnik...

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
hr_HR: Punjenje je gotovo, postavljamo cjevovod na PLAYING ...

note: we were not buffering but PLAYING, PAUSE  the pipeline.
en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
hr_HR: Punimo međuspremnik, postavljamo cjevovod na PAUSED ...

en: Redistribute latency...
hr_HR: Preraspodjela latencije...

en: Setting state to %s as requested by %s...
hr_HR: Postavljamo stanje na %s prema zahtjevu od %s...

note: this application message is posted when we caught an interrupt and * we need to stop the pipeline.
en: Interrupt: Stopping pipeline ...
hr_HR: Prekid: Zaustavlja se cjevovod ...

en: Interrupt while waiting for EOS - stopping pipeline...
hr_HR: Prekid dok čekamo na EOS - cjevovod se zaustavlja...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
hr_HR: Omogućen je EOS pri zatvaranju -- nameće se EOS na cjevovod

en: Waiting for EOS...
hr_HR: Čekamo na EOS...

en: Progress: (%s) %s
hr_HR: Progres: (%s) %s

en: Missing element: %s
hr_HR: Nema elementa %s

en: Got context from element '%s': %s=%s
hr_HR: Primljen je kontekst od elementa „%s”: %s=%s

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
hr_HR: GREŠKA: cjevovod se ne želi pripremiti (preroll).

en: An error happened while waiting for EOS
hr_HR: Dogodila se greška pri čekanju na EOS

en: Use Windows high-resolution clock, precision: %u ms
hr_HR: Koristite Windows sat (clock) visoke rezolucije, preciznost: %u ms

en: Output tags (also known as metadata)
hr_HR: izlazni tagovi (znani i kao „metapodaci”)

en: Output TOC (chapters and editions)
hr_HR: ispiše TOC (sadržaj: poglavlja i izdanja)

en: Output status information and property notifications
hr_HR: ispiše status i obavijesti o svojstvima

en: Do not print any progress information
hr_HR: ne ispisivati informacije o progresu

en: Output messages
hr_HR: izlazne poruke

en: Do not output status information for the specified property if verbose output is enabled (can be used multiple times)
hr_HR: ne ispiše status za IME-SVOJSTVA iako je aktivna opcija za opširno ispisivanje

en: PROPERTY-NAME
hr_HR: IME-SVOJSTVA

en: Set the name of the program
hr_HR: Postavi ime programa

en: PROGRAM-NAME
hr_HR: IME-PROGRAMA

en: Do not install a fault handler
hr_HR: ne instalira rutinu za obradu greški

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
hr_HR: nametni EOS na sources prije zatvaranja
                                          cjevovoda

en: Gather and print index statistics
hr_HR: Prikupiti i ispisati indeksne statistike

en: Do not print current position of pipeline. If this option is unspecified, the position will be printed when stdout is a TTY. To enable printing position when stdout is not a TTY, use "force-position" option
hr_HR: Ne ispisuje trenutni položaj cjevovoda. Ako ova opcija nije specificirana, ispisati će se položaj kad je stdout TTY. Da omogućite ispis položaja kad stdout nije TTY, koristite „force-position” opciju.

en: Allow printing current position of pipeline even if stdout is not a TTY. This option has no effect if the "no-position" option is specified
hr_HR: Dopušta ispis trenutnog položaja cjevovoda i kad stdout nije TTY. Ova opcija nema efekta ako je „no-position” opcija specificirana.

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
hr_HR: GREŠKA: nije moguće sastaviti cjevovod: %s.

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
hr_HR: GREŠKA: nije moguće sastaviti cjevovod.

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
hr_HR: UPOZORENJE: pogrešni cjevovod: %s

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
hr_HR: GREŠKA: nije pronađen element „pipeline”.

en: Setting pipeline to PAUSED ...
hr_HR: Postavljamo cjevovod na PAUSED ...

en: Failed to set pipeline to PAUSED.
hr_HR: Nije uspjelo postaviti cjevovod u stanje PAUSED.

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
hr_HR: Cjevovod je aktiv i ne treba PREROLL (pripravu)...

en: Pipeline is PREROLLING ...
hr_HR: Cjevovod se priprema (PREROLLING)....

en: Execution ended after %
hr_HR: Izvršavanje je završilo nakon %

en: Setting pipeline to NULL ...
hr_HR: Postavljamo cjevovod na NULL ...

en: Freeing pipeline ...
hr_HR: Cjevovod se prazni...
